Filmowe ferie w „Alternatywach”
W czasie ferii dzieci się nudzą? Nie w „Alternatywach”! Zapraszamy na filmowe ferie! Filmy adresowane specjalnie do dzieci (także tych dużych), będzie można oglądać do 13 lutego. Przyjdźcie do „Alternatyw” (ul. Gandhi 9), by przeżyć niesamowite emocje i wielkie wzruszenia. Świetna zabawa gwarantowana!
Przedpremierowo zostanie wyświetlona wyjątkowa animacja: „Dziki Zachód Calamity Jane”, swobodnie nawiązująca do dzieciństwa legendarnej postaci Marthy Jane (Calamity) Cannary, która w przebraniu chłopca, wyruszyła na zachód Stanów Zjednoczonych. Nie zabraknie też ekranizacji polskiego bestsellera, czyli „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja. A to tylko część atrakcji!
Darmowe bilety
Bilety na wszystkie pokazy tylko 10 zł! Chcecie wejść za darmo? Wystarczy narysować, jak widzi się budynek „Alternatyw” i przynieść rysunek ze sobą na film. Im większa wyobraźnia, tym lepiej!
Darmowe bilety w ramach akcji #BiletZaRysunek przysługują dzieciom – promocyjne bilety dla opiekunów dzieci, które przyniosą rysunek, kosztują 5 zł.
W programie:
4.02 (piątek) 11:00
„Wielka wyprawa Molly” (3+)
reż. Ted Siegers (Niemcy 2016)
Molly Potworowska bardzo chciałaby mieć rodzeństwo. Oczyma wyobraźni widzi, jak mogłaby się przytulać, bawić i wspólnie spędzać czas z bratem lub siostrą. Ku jej wielkiej radości już niedługo to marzenie ma się ziścić. Rodzice Molly muszą wyjechać na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Molly odkrywa, że zapomnieli wziąć prezentu dla nowego członka rodziny. Postanawia to naprawić i wyrusza w podróż, w której towarzyszy jej najlepszy przyjaciel Edison. Jak zakończy się ta wyprawa? Czy Molly i Edison dotrą na miejsce? Jakie przygody spotkają ich po drodze?
6.02 (niedziela) 12:00
„Jakub, Mimmi i gadające psy” (7+)
reż. Edmunds Jansons (Polska, Łotwa 2019)
Jakub mieszka w centrum Rygi. Na co dzień pochłania go rysowanie. Fascynuje go planowanie przestrzeni urbanistycznej, ponieważ w przyszłości chce zostać, tak jak jego ojciec, architektem. Pewnego dnia tata oznajmia mu, że będzie musiał spędzić tydzień ze swoją kuzynką Mimmi i wujkiem Orłem na obrzeżach miasta, w Maskaczce. Chłopiec nie jest zadowolony z takiego pomysłu. Wkracza w inny, nieznany mu świat. Jakub czuje się samotny, bo niespecjalnie dogaduje się ze swoją kuzynką Mimmi. Sytuacja zmienia się, gdy poznaje okoliczne psy z Bossem na czele. Razem z Mimmi i zaprzyjaźnionymi psami, które potrafią mówić ludzkim głosem, walczy o zatrzymanie budowy biurowców w okolicy. Wspólne działanie na rzecz środowiska jednoczy ich i sprawia, że czas spędzony u rodziny na zawsze zostanie w jego pamięci.
7.02 (poniedziałek) 11:00
„Dziki Zachód Calamity Jane” (10+)
reż. Rémi Chayé (Francja, Dania 2020)
Pokaz przedpremierowy!
Animacja swobodnie nawiązująca do dzieciństwa legendarnej postaci Marthy Jane (Calamity) Cannary, która w 1863 roku, w przebraniu chłopca, wyruszyła na zachód Stanów Zjednoczonych. Filmowa, dwunastoletnia Marthy Jane musi zająć się swoim rodzeństwem, kiedy jej ojciec zostaje ranny w poważnym wypadku podczas kierowania konwojem na zachód Stanów Zjednoczonych. Sfrustrowana ograniczeniami związanymi z płcią, Martha Jane postanawia przebrać się za chłopca, aby lepiej wypełniać swój obowiązek wobec rodziny, a także realizować pragnienie wolności i przygody. Pewnego dnia zostaje niesłusznie oskarżona o kradzież. Postanawia uciec, jest zdeterminowana, żeby udowodnić swoją niewinność.
8.02 (wtorek) 11:00
„Za niebieskimi drzwiami” (10+)
reż. Mariusz Palej (Polska 2016)
Takiej ekranizacji polskiego bestsellera i jednocześnie lektury wybieranej przez wielu nauczycieli, jeszcze w kinach nie było. Film „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze, zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie. Pokazuje, jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.
9.02 (środa) 11:00
„Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele” (3+)
Arne Lindtner Næss (Norwegia 2014)
Zmiana miejsca zamieszkania i związane z tym przeniesienie do nowego przedszkola to dla małego dziecka trudna sytuacja. Film opowiada o lęku przed tym, co nowe, o strachu, nad którym trudno zapanować i o wielkiej sile prawdziwej przyjaźni. Kacper z obawą czeka na pierwszy dzień w przedszkolu. Dopiero przeprowadził się do nowego domu i jeszcze nikogo tu nie zna. Osobą, którą spotyka na samym początku, jest rezolutna Emma. Dziewczynka pomaga Kacprowi odnaleźć się w nowej sytuacji, a ich spotkanie staje się początkiem prawdziwej przyjaźni. Dzieci spędzają ze sobą każdą wolną chwilę, przeżywają razem wiele przygód, dzielą się radościami i smutkami. Pewnego dnia podczas wycieczki do remizy strażackiej ginie ulubiony pluszak Emmy – Pani Królik. Czy wspólnie z Kacprem uda im się odnaleźć zgubę? Ciepły, bliski dzieciom film ukazuje rzeczywiste radości i troski kilkulatków oraz siłę przyjaźni i jej rolę w życiu człowieka.
10.02 (czwartek) 11:00
„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu” (7+)
Arne Lindtner Næss (Szwecja 2020)
Kolejny film o przygodach dwójki przyjaciół ze szwedzkiego miasteczku Valleby. Lasse i Maja prowadzą Biuro Detektywistyczne, rozwiązują rozmaite zagadki i tworzą niezwykły team. Lasse to nieśmiały samotnik, a Maja – zbuntowana, pełna energii dziewczyna. Przeżywają przygody, których można im pozazdrościć. Gdy agencja detektywistyczna Lassego i Mai zostaje zamknięta przez lokalnego szefa policji, zgłasza się do nich kolejny klient, który prosi o pomoc. Przed naszymi bohaterami kolejne wyzwanie. Lasse i Maja mają teraz wielką szansę na kolejną spektakularną akcję. Czy i tym razem uda im się rozwikłać tajemniczą zagadkę?
13.02 (niedziela) 12:00
„Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem” (7+)
reż. Rasmus A. Sivertsen (Norwegia 2015)
Zawadiacki Solan jest mistrzem w niejednej dyscyplinie. Łyżwiarstwo, skok wzwyż czy warcaby – zawsze jest najlepszy. Remis? Dla niego to słowo mogłoby nie istnieć. Liczy się tylko sukces, a on zawsze wygrywa. Pewien kolejnego zwycięstwa bez zastanowienia staje do wielkiego wyścigu z serem. Jeśli wygra, zyska kolejny mistrzowski tytuł, jeśli przegra, on i jego przyjaciele stracą dach nad głową. Na trasie czekają liczne niebezpieczeństwa. Przeciwnicy zastawiają pułapki (w końcu wszystkie chwyty dozwolone). Czy Solan i jego drużyna zwyciężą?
Bilety i bezpłatne wejściówki dostępne w recepcji „Alternatyw” oraz online: biletyna.pl.