W miniony roku szkolnym w dwóch grupach trzyletnich prowadzone były zajęcia z kółka origami. W ramach tych zajęć przedszkolaki rozwijały i doskonaliły znajomość pracy z materiałem, jakim były papierowe kółka i poznawały ich właściwości oraz możliwości ich manipulowaniem – gniecenie, prostowanie, rwanie. Oprócz kształtu koła celem stopniowania trudności wprowadzono w zajęciach kształt kwadratu papierowego, co stworzyło dzieciom możliwość zapoznania się z nową figurą i z tym, co może z niego powstać po złożeniu – trójkąt, co wprowadziło dzieci do przybliżenia poznania takich pojęć figur geometrycznych, jak – kwadrat i trójkąt.
Składanie origami kształtuje bardzo ważne cechy naszych przedszkolaków – przede wszystkim cierpliwość i precyzję. Origami nie da się składać na szybko i w nerwach. Bawiąc się więc składaniem papieru, dzieci trenują sztukę wyciszania się i uczą się cierpliwości. Zatem zajęcia realizowane w ramach przedszkolnego kółka origami nie tylko poprawiają zdolność manualną, koordynację, ale także pozwalają rozpocząć długą i żmudną naukę panowania nad emocjami.
Wszystkie prace były tematycznie dostosowane do planów miesięcznych i możliwości dzieci, co pozwalało im na samodzielność lub niewielką pomoc nauczyciela przy tworzeniu ich. Wykonane prace sprawiały dzieciom ogromne zadowolenie z własnej pracy, wyzwalały poczucie dumy i satysfakcji ze stworzonego dzieła, wpływały pozytywnie na podnoszenie u dzieci poczucia własnej wartości i sprawstwa.