animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Motylki i Misie odwiedziły Szkołę Podstawową nr 323 im. Polskich Olimpijczyków

W środę Motylki i Misie odwiedziły Szkołę Podstawową nr 323 im. Polskich Olimpijczyków. Klasy pierwsze z wielką uprzejmością gościły przedszkolaków w swoich salach i zaprosiły nas na lekcję. Podczas zajęć dzieci chętnie zgłaszały się do odpowiedzi, rozwiązywały zadania, podchodziły do tablicy – aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy uczeń.

Po lekcji języka polskiego, dzieci wraz z Panią Dyrektor poznały szkołę. Już wiemy gdzie znajduje się biblioteka, stołówka, sale zajęciowe, sala gimnastyczna i szatnia. Wiele emocji dostarczyła nam wizyta w gabinecie Pani Dyrektor oraz w pokoju nauczycielskim.

Na sali gimnastycznej spotkaliśmy się z nauczycielem wychowania fizycznego oraz z panią psycholog. Piłki sensoryczne pomogły nam w integracji: mogliśmy ściskać je i przytulać, co było bardzo przyjemne. Przyjazny kameleon o imieniu Leon pokazał nam, że każdy z nas może czuć się odrobinę onieśmielony w nowej szkolnej rzeczywistości. Dowiedzieliśmy się, że najważniejsze jest pozytywne podejście i wiara we własne możliwości. Tego naszym przedszkolakom nie brakuje.

Karty pracy i drobne upominki będą przypominać o tym, że nasze przedszkolaki z grup Motylki i Misie są doskonałe przygotowanie do roli ucznia.

Skip to content