Przedszkolaki szczególnie entuzjastycznie uczestniczą w zajęciach związanych z kodowaniem i programowaniem. Każde kolejne zajęcia przynoszą nowe wyzwania, które dzieci chętnie podejmują, a ich radość z odkrywania nowych możliwości jest ogromna. W ramach realiczacji tegorocznego Programu Edukacji Kulturalnej “Sztuka z innej bajki-wystarczy chcieć !”, dzieci uczestniczyły w warsztatach: “Kodowanie LEGO WEDO2, GENIBOTY, MATA DO KODOWANIA”.
Głównym założeniem kodowania jest rozpoczęcie nauki tworzenia poleceń i sekwencji obrazkowych. Odgrywa ono istotną rolę i stwarza warunki do nabywania wiedzy i umiejętności potrzebnych do rozwiązywania problemów Przygotowując dzieci do myślenia abstrakcyjnego w przyszłości i rozwiązywania problemów, w tym programowania możemy zastosować treści wszystkich edukacji.
Model STEAM realizowany podczas naszego tegorocznego projektu wykorzystuje wiele narzędzi a prostota i wszechstronność Lego WeDo2 sprawiają, że jest to świetny zestaw do uczenia robotyki i programowania, czy do usprawnienia zadań STEM. Dzieci pracują w parach, co poprawia ich umiejętności komunikacji oraz współpracy.
Roboty które możemy programować offline i online- Geniboty zapowiedziały swoją obecność na następnych zajęciach, przypomniały przedszkolakom w jaki sposób je się programuje i co potrafią zrobić a zabawy na macie do kodowania jak zawsze zaowocowały kolejnymi dziecięcymi odkryciami w orientacji przestrzeni na macie😊.
Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że chętnie popracujemy jeszcze z zestawem edukacyjnym lego wedo 2 i skonstruujemy jednego z 24 możliwych robotów.
Dzieci po powrocie do sal opowiadały o swoich konstrukcjach i procesie tworzenia. Dowodzi to, że dzisiejsze warsztaty były również wspaniałą okazją do nauki wyrażania swoich myśli i pomysłów przed publicznością, co zwiększa ich pewność siebie i umiejętności komunikacyjne.
Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak inspirującym programie edukacji kulturalnej i nie możemy się doczekać kolejnych spotkań. Z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie przyszłość w świecie edukacyjnych innowacji!